فلامیژل – FLAMIGEL

فلامیژل – FLAMIGEL

معرفي :
فلاميژل، ژل کلوئیدی هیدرواکتیويست كه برای درمان زخم و جراحتهای جزیی و سطحي استفاده ميشود.
فلاميژل با پوشاندن زخم و ایجاد رطوبت مطلوب در محیط، التيام بخشي را تسريع ميكند.برای سوختگی های سطحی و زخم های جزیی( مانند خراش و بریدگی ) كاربرد دارد. همچنین برای زخم های سطحی باز و زخم بستر سطحی، زير نظر پزشك و پرستار به کار می رود.
®محصول کشور بلژیک
خصوصیات:

فرمولاسیون کلوئیدي هیدوراکتیو می تواند با اثر سرمايشي خود، در تسکین فوري درد، در زخم های كوچك موثر باشد.
همچنين با ایجاد شرایط مطلوب، روند توليد سلول هاي جديد پوست را تسريع داده و بهبودي زخم را سرعت ميبخشد و درنهايت احتمال ایجاد اسکار را نيز كاهش می دهد.
همچنین ژل با قرارگرفتن روی زخم و پوشاندن آن همانند سدی علیه آلودگی های خارجی عمل مي کند.
این ژل به راحتی برای همه افراد خانواده قابل استفاده است و چسبناک و يا روغنی نمی باشد.

فلامیژل می تواند برای زخم های تر و خشک به کار رود:
در زخم های خشک، فلامیژل زخم خشک را به نوع تر آن تغییر می دهد.(اثر هیدروژلي) به اين صورت كه زخم خشک، آبی را که در فلامیژل هست جذب می کند و حل شدن بافت نكروز را بهبود می بخشد.
در زخم های تر، قسمت هیدورکلوئید فلامیژل فعال می شود و در نتیجه فلامیژل مایع اضافی را از زخم جذب كرده و تعادل آب را در زخم به حالت اوليه باز می گرداند

چگونگی مصرف:
قبل و بعد از تماس با زخم دستان خود را بشوريد.
زخم را قبل از تماس با ژل تميز و خشك نماييد.
برای برداشتن ژل از پوست قبل و بعد آن دست ها را بشوئید. فلامیژل می تواند به آسانی و بدون درد توسط گاز خیس از روی پوست برداشته شود.
برای سوختگی های سطحی و زخم های جزیی (خراش و بریدگی) : روزی ۱ الي ۲ بار فلامیژل را با دقت روي زخم (بدون ماليدن) قرار دهید . (در کیس آفتاب سوختگی ۲ الي ۶ بار در روز(
در صورت نیاز ، زخم را با چسب زخم و یا پانسمان استریل بپوشانید و روزانه عوض کنید.
برای زخم های سطحی باز و زخم بستر سطحی: یک لایه ضخيم از فلامیژل ۵mm و با کمترین تماس با لبه های زخم بروي آن قرار دهید. فلامیژل را با پانسمان استریل غیر چسبنده بپوشانید و با گاز یا بانداژ آنرا محكم کنید.
خم های باز را روزانه و زخم بستر را روزی یک بار ویا ۲ روز یک بار عوض کنید.
از وقتی که سلول های جدید پوست شروع به شکل گیری کردند و زخم بسته شد، یک لایه نازک از فلامیژل را به منظور پيشگيري از تضعيف روند التيام استفاده كنيد. در صورت لزوم لبه هاي زخم را بپوشانيد.
در زخم های عفونی یا زخم های با ترشحات زیاد پیش از استفاده از فلامیژل با پزشک مشورت کنید چون ممکن است نیاز به درمان تکمیلی داشته باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *